Puchar Polski Kadetów Starszych i Młodszych w Kickboxingu 2016. Pułtusk
Dodane przez admin dnia Lipiec 10 2016 18:09:53
Sukcesem okazał się start najmłodszych zawodników Zamku Expom Kurzętnik w Pucharze Polski Kadetów Starszych i Młodszych który odbył się 18.06.2016 w Pułtusku. Z którego wracamy z 5 złotymi , 2 srebrnymi i 5 brązowymi krążkami. W turnieju udział wzięło ponad 250 zawodników z około 30 klubów. Była to bardzo długa i wyczerpująca sobota, ale obfitująca w świetne wyniki naszych zawodników które były odzwierciedleniem bardzo ciężkich treningów poprzedzających turniej. Do Pułtuska oprócz doświadczonych i utytułowanych kadetów zabraliśmy dzieciaki dla których był to debiut i sprawdzian swoich umiejętności nabytych przez kilka lat treningu. W swoim debiucie brązowe krążki wywalczyli Klaudia Kendziorska, bliźniacy Kamil i Dawid Mączkowscy, bez zdobyczy medalowej wraca Karol Kulwicki który także może być zadowolony ze swojego startu. Mieszko Siemiątkowski był to jego drugi start po debiucie w MP w Lesznie, gdzie zjadła go trema, jednak w tych zawodach pokazał już na co go stać stając dumnie na trzecim stopniu podium. Adam Szeliga startujący w dwóch formułach zaliczył bardzo udany start zdobywając 2 miejsce w pointfightingu, a w light contact już nie dając szans rywalom stanął na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem. Klaudia Jakielska znowu najlepsza w swojej kategorii wagowej, swoimi technikami nożnymi stopowała zapędy rywalek na zwycięstwo i to Klaudia w geście zwycięstwa uniosła do góry swój puchar za pierwsze miejsce. Paweł Szreder do domu wraca z brązowym medalem, dla Pawła medal po wielu latach treningu ma ogromne znaczenie psychologiczne, które pozwoli wrócić mu na dobre tory i przywróci głód treningów. Oskar Rogowski także wywalczył brązowy krążek, w dobrym stylu choć mogło być zdecydowanie lepiej gdyby w kolejnej walce słuchał się narożnika. Kamil Wiśniewski i Wiktor Wilkanowski po wyeliminowaniu swoich rywali w walkach eliminacyjnych, musieli stoczyć w finale bratobójczy bój o pierwsze miejsce, minimalnie lepszym okazał się Wiktor. Jestem zadowolony z postawy obydwu stoczyli świetny techniczny pojedynek. Paweł Kendziorski złoty medal w finale musiał stoczyć ciężki pojedynek ze świetnym zawodnikiem miejscowego klubu Semiramidy Pułtusk można by powiedzieć walka wieczoru bo ostatnia i rozegrała się około godziny 22, a zarazem był to rewanż za walkę o wejście do finału majowych Mistrzostw Polski w Lesznie gdzie Paweł był górą, nie inaczej było teraz, choć do końca nasz zawodnik musiał być skoncentrowany na 100 % bo to nie był lekki bój, najważniejsze że zwycięski.

Chciałbym podziękować Rodzicom którzy pomogli z transportem jak również służyli pomocą w Pułtusku, podziękowania należą się również moim instruktorom Piotrowi Kołakowskiemu i Damianowi Chilińskiemu którzy pomagali mi i zawodnikom w narożnikach podczas walk, jak także w przygotowywaniu
zawodników do pojedynków.

Na koniec relacji dziękuję moim zawodnikom którzy podczas tego turnieju dali z siebie tyle serca i zaangażowania że trudno to opisać, jestem dumny że mogę was trenować !!!!!