Mistrzostwa Polski Kadetów starszych i młodszych w formule Kick Light 2016. Mysiadło
Dodane przez admin dnia Czerwiec 08 2016 17:52:01
Serial z kickboxingiem trwa nadal tym razem kickboxerzy Olimpii Nowe Miasto Lub i Zamku Expom Kurzętnik 27-29.05.2016 zameldowali się w miejscowości Mysiadło koło Piaseczna by rywalizować w kategorii wiekowej kadet starszy i młodszy w formule KICK light o miano najlepszych kickboxerów w Polsce.

Pierwszym który zameldował się na macie był Adam Szeliga kadet młodszy kat wag -42 kg Zamek Kurzętnik niestety nie sprostał rywalowi który był od niego wyższy i mocniejszy fizycznie, więc Adam wraca do domu bez medalu ale z cennym doświadczeniem, na zwycięstwa w tej formule przyjdzie jeszcze czas, tym bardziej że jest to bardzo ambitny młody sportowiec.

Drugi z Zamkowców Wiktor Wilkanowski kadet starszy kat wag – 57 kg w sobotę zanotował dwa zwycięstwa, przy okazji nabawił się kontuzji stopy która na pierwszy rzut oka nie wyglądała na tak poważną, jak się później okazało. W niedzielę nasz kickboxer w półfinale pokonał kolejnego bardzo trudnego rywala z którym trzy tygodnie temu zanotował porażkę w Lesznie, więc rewanż jak najbardziej udany, tym bardziej że kontuzja z każdą walką się pogłębiała. Walka finałowa o złoty medal, kontuzja okazała się na tyle poważna że Wiktor nie był w stanie kontynuować pojedynku choć to zawodnik Zamku do momentu przerwania walki przeważał, trudno zdrowie jest najważniejsze a srebrny krążek też bardzo cieszy.

Ważne że trener kadry dostrzegł potencjał naszego zawodnika i powołał Wiktora na zgrupowanie reprezentacji.

Albert Mederski MUKS Olimpia NML kadet starszy kat wag – 47 kg podopieczny Sebastiana Prokopa, na którym ciążyła dodatkowa presja wyniku z ubiegłego roku kiedy to wywalczył w swoim debiucie w bardzo dobrym stylu tytuł vice-mistrza Polski, który do czegoś zobowiązuje. W trakcie tych Mistrzostw Polski Albert był w takim gazie że żaden z przeciwników nie był w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanemu zawodnikowi z Olimpii który sięga po upragniony Tytuł Mistrza Polski kadetów Starszych, co jest równoznaczne z powołaniem do kadry Polski i możliwością reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów WAKO w Irlandii.

Jak widać zawodnicy Zamku i Olimpii nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z kolejnymi trofeami co bardzo cieszy i pokazuje nam że systematyczne, ciężkie treningi i wytyczone ścieżki treningowe przynoszą zamierzone korzyści w postaci miejsc medalowych naszych kickboxerów.

Podziękowania MUKS Olimpii dla Gminy Miejskiej NML za dofinansowanie wyjazdu na zawody.