Mistrzostwa Polski Juniorów, Kadetów Starszych oraz Młodszych Semi i Light Contact 2016. Leszno
Dodane przez admin dnia Maj 18 2016 19:00:17
Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd młodych kickboxerów Olimpii Nowe Miasto i Zamku Expom Kurzętnik do Leszna gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów, Kadetów Starszych oraz Młodszych. Frekwencja była imponująca 496 zawodników i zawodniczek z 61 klubów z całej Polski rywalizowało o tytuły Mistrzów Polski, jak również o powołania do reprezentacji kraju na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

MUKS Olimpię reprezentowało dwóch zawodników kadetów starszych Miłosz Tessmer dla którego był to debiut w rywalizacji kickboxerskiej i to takiej rangi , zdecydowanie i to w dobrym stylu wygrał swoją pierwszą walkę, w drugiej minimalnie uległ bardziej doświadczonemu rywalowi, Albert Mederski kolejny podopieczny Sebastiana Prokopa do domu wraca ze srebrnym krążkiem, po bardzo dobrych pojedynkach eliminacyjnych zdecydowanie wygranych, dopiero w finale nie sprostał zawodnikowi z Poznania, walka była wyrównana i dopiero końcowe sekundy zadecydowały że to rywal sięgnął po mistrzowski tytuł, pozostaje mały nie dosyt bo zwycięstwo było w zasięgu tym bardziej boli porażka Alberta.

Zamkowcy w Lesznie zameldowali się w 11 osobowym składzie była to mieszanka doświadczenia z absolutnym debiutem kilku zawodników. Swoją klasę potwierdziła wśród juniorek Karolina Lewalska dla której był to ostatni start w gronie juniorek okraszony kolejnym już tytułem Mistrzyni Polski w formule light contact, Szymon Podlaszewski kolejny junior po pierwszej zwycięskiej konfrontacji , zawody zakończył na drugiej walce. Mieszko Siemiątkowski kadet młodszy najmłodszy naszego zawodnik teamu 10 latek w pierwszej swojej walce zanotował porażkę ale pozostawił po sobie świetne wrażenie walczył z przeciwnikiem dużo wyższym momentami walcząc jak równy z równym za co należą mu się słowa uznania. Paweł Szreder i Oskar Rogowski kadeci starsi rywalizację zakończyli na pierwszych pojedynkach , ale dali dobre pojedynki zostawiając dużo zdrowia i serca na macie szczególnie Paweł który długo dochodził do siebie po stoczonej wojnie, bo tak można nazwać jego pojedynek z rywalem z Zielonej Góry.

Kolejni kadeci młodsi Klaudia Jakielska do domu wraca z brązowym medalem w walce o finał nie sprostała swojej rywalce która była zdecydowanie mocniejsza fizycznie i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł naszej Klaudii która nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną tego dnia rywalkę.

Adam Szeliga debiut wystartował w dwóch formułach pointfighting przegrana w pierwszej walce, oraz w light contact gdzie wypadł zdecydowanie lepiej pokonując w dobrym stylu dwóch przeciwników, a w walce o wejście do finału dopiero kontuzja nosa zastopowała marsz Adama do finału w swojej kategorii wagowej, medal w debiucie podczas takiej imprezy to ogromny sukces Adama.

Wiktor Wilkanowski kadet starszy brązowy krążek choć nie ukrywam że był moim faworytem do złota , no cóż po dwóch zwycięskich bojach, w półfinale przychodzi nie spodziewana porażka na którą złożyło się tylko i wyłącznie nie trzymanie założeń taktycznych ustalonych przed walką po prostu Wiktora poniosła ułańska fantazja, dał się wciągnąć w grę rywala i dlatego uległ stosunkiem głosów 2 do 1.

Kamil Wiśniewski kadet starszy wywalczył w dobrym stylu srebro w pointfightingu i brąz w light contact walki Kamila cieszą coraz bardziej walczy ładnie dla oka stosując wysokie, efektowne i wysoko punktowane techniki nożne jak jego wujek Wojtek Wiśniewski wielokrotny Mistrz Polski i medalista największych imprez światowych.

Kolejni kadeci starsi Krystian Rzepka i Paweł Kendziorski którzy według wszystkich są największymi wygranymi tych mistrzostw i nie tylko dlatego że zostali Mistrzami Polski w swoich kategoriach wagowych ale dlatego że mogą być przykładem dla swoich kolegów, że można brać z nich przykład, że ciężki i mozolny trening przynosi zamierzone efekty i na koniec że zawsze warto walczyć o swoje marzenia na przekór wszystkiemu i wszystkim Mistrz Polski brzmi dumnie.

Podczas trwania całego turnieju panowała wspaniała atmosfera, wspólne kibicowanie naszych ekip dodawało wiary i skrzydeł naszym walczącym zawodnikom .


Bilans medalowy zawodników Olimpii i Zamku:

3 x złote medale

2 x srebrne medale

4 x brązowe medale

Zapraszam również wszystkich miłośników sportów walki na Mistrzostwa Polski Seniorów , Kobiet i Weteranów w formule light contact i pointfighting do Kurzętnika które odbędą się 21-22 .05.2016 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół im Władysława Jagiełły.

Jak zawsze na koniec relacji pozdrowienia dla naszych fanów i miłośników sportów walki oraz osób które wspierają nas w wyjazdach na turnieje.