Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Full Contact 2016. Piotrków Trybunalski / Puchar Świata 2016 Innsbruck - Austria
Dodane przez admin dnia Kwiecień 26 2016 21:42:43

Bardzo pracowicie ostatni weekend spędzili kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik i Olimpii Nowe Miasto Lubawskie część zawodników brała udział w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w formule full contact które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim , ponadto Wojciech Wiśniewski podopieczny Leszka Jobsa wraz z reprezentacją Polski startował w Pucharze Świata który odbywał się w Innsbrucku w Austrii gdzie zanotował kolejny ogromny sukces zwyciężając w formule KICK light, Wojtek dołożył jeszcze brązowy krążek w formule light contact.


Puchar Świata w Innsbrucku jest jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych imprez kickboxerskich na świecie, tym bardziej nasz fighter kolejnym doskonałym startem ugruntował swoją wysoką pozycję na świecie w kategorii wagowej do 84 kg.

Pozostali zawodnicy Olimpii i Zamku rywalizowali na polskim podwórku a dokładniej w Piotrkowie Trybunalskim gdzie o tytuły Mistrzów Polski w ringu rywalizowali seniorzy i juniorzy i tu także byliśmy widoczni przywożąc do domu trzy srebrne krążki. Na szczególne słowa uznania zasługuje junior Patryk Jankowski kat. wag. 75 kg, podopieczny Sebastiana Prokopa z Olimpii NML, dla którego był to debiut w tej formule walki, ale walczył jak zawodowiec zwyciężając wyższych i bardziej doświadczonych przeciwników swoim uporem, świetną kondycją i wielkim serduchem, dopiero w finale musiał uznać wyższość rywala z który przegrał jednym mały punkcikiem 2 do 1 zyskując uznanie w oczach samego zwycięzcy, któremu podczas walki sprawił wiele kłopotów, a wynik ważył się do ostatniej sekundy walki. Drugi srebrny krążek zdobył kolejny junior Czarek Pleta kat. wag. 91 kg, który w walce o złoto musiał uznać wyższość rywala, Czarek także tanio skóry nie sprzedał stawiając opór swojemu oponentowi. Na słowa uznania zasługuje także trener Sebastian który doskonale przygotował swoich zawodników do mistrzowskiej imprezy, choć Sebastian kat wag. 75 kg z Piotrkowa wraca bez medalu to myślę jest bardzo podbudowany startem swoich zawodników.

Z kolei dla Zamku srebro zdobywa Karolina Lewalska kat wag + 70 kg która finał przegrywa bardziej z kontuzją nosa ( mocny krwotok ) niż z rywalką do momentu przerwania walki przez lekarza i sędziego ringowego w drugiej rundzie była to bardzo wyrównana walka , obfitująca w wymianę mocnych ciosów i kopnięć z obu stron co bardzo podobało się kibicom. Ja osobiście długo tak zdeterminowanej i prącej do przodu Karoliny dawno nie widziałem. Bez zdobyczy medalowej z mistrzostw wraca senior Piotr Kołakowski kat. wag. 81 kg, na jego porażkę złożyło się kilka czynników, ale to nie miejsce i czas aby roztrząsać ten temat. Te zawody to już historia dla jednych szczęśliwa dla pozostałych trochę mniej, pewnikiem jest tylko to że trzeba wracać na salę i dalej mocno trenować bo wyzwań na pierwszą część sezonu jest mnóstwo i trzeba im sprostać.

Jak zwykle z tego miejsca pozdrawiamy naszych fanów , miłośników sportów walki i osoby które wspierają nas w wyjazdach na zawody.